כשהשמיים נפתחים

הטיסות היוצאות והנכנסות לארץ בתדירות גבוהה יותר. יותר טיסות מאירופה לישראל ומישראל לאירופה בכל שבוע. והשפעה ישירה על הכיס שלנו. נא להכיר: הסכם "שמיים פתוחים"  – מהפכה בתחום הטיסות לאירופה.

יותר ויותר ישראלים מוצאים את עצמם בשנה האחרונה טסים מהארץ עם חברות תעופה בינלאומיות שהופכות את הטיסה לחו"ל לזולה בהרבה. כל זה קורה הודות להסכם "שמיים פתוחים" שמהווה למעשה הסכמה בין מדינת ישראל ובין האיחוד האירופי אשר למעשה מאפשר הכנסה של חברות תעופה זרות לשוק הטיסות מישראל ואליה. מטרת ההסכם, בין השאר, היא העלאת נפח הפעילות של חברות התעופה השונות אשר פועלות בישראל.

הסכם זה אושר באפריל 2013, והוא למעשה מהווה צעד ראשון ביצירת קשרים תיירותיים רחבים יותר עם האיחוד האירופי. כך לדוגמא חברות תעופה ישראליות אשר הוציאו טיסות מישראל ליעדים ספציפיים באירופה, יוכלו בעקבות הסכם זה להוציא טיסות סדירות מספר פעמים בשבוע למגוון יעדים חדשים ויאפשרו לתושבים רבים לצאת ולטוס למגוון יעדים באירופה – וכן, לאפשר לתיירים רבים ממדינות שונות בעולם להגיע לישראל בקלות ובמחירים נמוכים בהרבה מאשר בעבר.

עידן חדש בתחום הטיסות לאירופה

הסכם "שמיים פתוחים" פותח את הקהל הישראלי ליעדים חדשים שבעבר היה יקר יותר להגיע אליו מסיבות שונות כמו תדירות הטיסות והזמנת מקום מראש בטיסה, מרחק וקונקשנים שנדרשו. כיום, בעקבות התהליך, אשר צפוי להסתיים בשנת 2018, נפתחות טיסות זולות וחדשות לאותם יעדים חמים במחירים נוחים. במהלך ארבע השנים הקרובות ייפתחו עוד ועוד נתיבי טיסה ויעדים חדשים

בעקבות התהליך, צופים במשרד התיירות עלייה משמעותית במספר התיירים אשר יגיעו ארצה, דבר אשר יתרום משמעותית לשוק התיירות בארץ. מטיילים ישראלים יוכלו להרכיב לעצמם מסלול טיול באירופה, והתדירות בה ייצאו הישראלים לחופשה באירופה תהיה גבוהה בהרבה מאחר ועלות חופשה שכזו תהיה לא רחוקה מעלות חופשה בארץ. בעקבות ההסכם, נוצרה עליה משמעותית במספר הטיסות המוזלות לארץ וממנה.

בחברות התעופה הישראליות הביעו חשש מההסכם, אשר עלול לפגוע בכמות הטיסות הנרכשות מאותן חברות ומעבר לקוחות לחברות זולות יותר, דבר אשר עלול לפגוע גם במימון אבטחת החברות הללו בארץ ובחו"ל. לכן, החליטה מדינת ישראל לממן את מרבית עלויות הביטחון והאבטחה של חברות אלה, על מנת לאפשר להן תחרות עסקית אל מול החברות האחרות שנכנסו לשוק הטיסות בארץ.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *