טיול לאוזבקיסטן
,

טיול לאוזבקיסטן- טיפים והמלצות

טיול לאוזבקיסטן

תקציב דל וצפיה בגידי ואהרוני אוכלים ומטיילים באוזבקיסטן הביא אותי ואת תמי, חברתי לטיולים, למדינה המרתקת הזו. אנחנו תמיד משתדלות להתרחק מבתי מלון וללון בלינה משפחתית או בדומה לכך, זו אחת הדרכים להכיר את העם שבארצו אנחנו מטיילות ואין ספק שזה מעצים את החוויה.

טיול לאוזבקיסטן

הטיפים החשובים

טיפ ראשון: יש לשים לב שבכניסה למדינה ממלאים שאלון בעל 2 עותקים ושם גם מצהירים על כמות ה$ שמכניסים למדינה, עותק אחד נשאר בידי המוכס ואת השני יש להראות ביציאה… שימרו עליו וכן את הקבלות מבתי המלון.

טיפ שני: כל בעל מכונית הוא מונית לעת מצוא וכמעט כל אזרח חלפן כספים. את מחיר המונית סכמו מראש ואת הכסף תחליפו רק לאחר שתדעדכנו בשער השוק השחור ששונה מהרבה מהשער הרישמי. עד היום יש בחיווה בעלת בית קפה משופת ומאושרת שעשתה עלינו קופה לא קטנה.

טוב לדעת

אין שום בעיה לטייל עצמאית במדינה והלבוש לא חייב להיות צנוע במיוחד. אנחנו לנו לילה בטשקנט וטסנו למחרת לחיווה שם לנו בצימר משפחתי עם בעית מיים ולכן לא מומלץ. טיילנו בעיר ברהדרכת של זמירה הנעימה ,הסבלנית ומסבירת הפנים(אפילו נכנסנו לחתונה מקומית איתה).

zamira +9 98941186895 היא גם דאגה לנו למונית מחיווה לבוכרה. מונית פרטית עלתה 100$. רצוי ומומלץ למצוא טיסה(מה שלנו לא הצליח) מחיווה לבוכרה כי הדרך ארוכה משמימה, קשה ובלתי נגמרת.

בבוכרה היפה שאליה הגענו עם גב דואב לנו אצל זמירה מסבירת הפנים והחמה. המבנה כולל כמה חדרים מסביב לחצר מרכזית, לינה פשוטה אבל דרך נפלאה להכיר אנשים. המקום נקרא הגאסט האוס של נזירה בעיר העתיקה ממש סמוך לכיכר המרכזית ליבי חאוז. נזירה שידכה אותנו למדריכה הנפלאה סמנה שאיתה טיילנו כמה שעות במחיר מצחיק של 5$ לשעה.

חוץ מהאתרים הידועים של העיר ביקרנו גם בבתי יהודים שנשמרו במלא יופיים. סמנה תשמח גם לדאוג לסידורי קרקע והדרכה בכל אוזבקיסטן.goldensands@rambler.ru

גם את הדרך מבוכרה לסמרקנד עשינו במונית פרטית זו ועלתה 75$. בסמרקנד לנו במלון שכזודה hotel shaxzoda. המלון נעים ונקי אך ארוחת הבוקר דלה. עוד מהארץ יצרנו קשר עם נינה היהודיה שגרה בסמוך למלון שאיתה בישלנו ארוחת שישי וגם נהנו מהמטעמים הנפלאים שלה(10$ לארוחה לאדם)נינה גם טיילה איתנו בבית משפחת כלנתר שמשמש כמוזאון יהודי…מומלץ ביותר היא גם עזרה לנו לקנות כרטיסי נסיעה לרכבת מסמרקנד לטשקנט.

אנחנו טיילנו באוקטובר, מזג האוויר בתקופה הזו נפלא, האוכל טעים והאנשים לבביים ומסבירי פנים .

מצאו את הטיסה הזולה ביותר לאוזבקיסטן>>>

 

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *