חוויה מתקנת עם טיסות לברלין

ההיסטוריה של העם היהודי עם זה הגרמני, ידועים. במשך השנים מאז, עושה העם הגרמני מאמצים כבדים בכדי לכפר על העבר ולשנות את תדמיתו. אין הדבר אומר כי הם מנסים למחוק או לשכוח מתקופה חשוכה זו, אלא כי הם רוצים לתקן ולשנות. כזו היא גם עיר הבירה שלהם ברלין, אשר מכילה אתרים היסטוריים משמעותיים, לצד מטרופולין גדול ומתקדם, אשר מהווה פאר לטכנולוגיה של שנות ה-2000. במאמר זה, נציע לכם טיפים לקראת חופשה בברלין, מה כדאי לראות, איפה כדאי להיות ומה יש לעשות.

בקרו בכל אתרי התיירות המרכזיים

לאחר שרכשתם טיסות לברלין, והגעתם אל היעד, אנו ממליצים לכם כי תתחילו את היום הראשון לטיולכם בצורה רגועה ולא אינטנסיבית מדי, עם סיורים בעיר אשר יחשפו אתכם אל שפע האתרים שישנם בנמצא. במהלך סיורכם, אנו ממליצים לכם כי תכללו את המקומות הבאים; הגיעו אל "טירגרטן" הפארק הגדול והמרכזי של ברלין, בו גם נמצא עמוד הניצחון. המשיכו והגיעו לחזות בבניינים המרשימים של האוניברסיטה המקומית ("הומבולדט") והפרלמנט הגרמני ("רייכסטאג") בעל כיפת הזכוכית, היושב על התפר של מזרח ומערב. באפשרותכם גם להגיע אל "צ'ק פוינט צ'רלי", נקודת המעבר האמריקאית המפורסמת בין שני חלקי ברלין בעבר, או אל מתחם ה"טופוגרפיה של טרור", בו שכנו מרתפי הגסטאפו. בבבל פלאץ, תוכלו להיחשף אל "אנדרטת הספרייה הריקה" של האמן הישראלי, מיכה אולמן, אשר הוקמה במקום זכר למקום שריפת הספרים בשנת 1933. כמו כן, תוכלו לנסוע אל אי המוזיאונים, או אל גשר "אוברבאומברוק" המרהיב שמעל מיי נהר השפריי.

המשיכו להתרשם מיופי העיר ובנייתה

כפי שקראתם, הצענו לכם יום גדוש באתרים למסלולכם ביום הראשון, אך אין הדבר אומר כי סיימתם. טיסות לברלין הביאו אתכם ליעד גדוש באתרים ומקומות, ועד כה לא פירטנו אפילו ממחציתם. לכן, בהמשך טיולכם הגיעו גם אל כיכר פריס, בה נמצא שער ברנדבורג הנודע, אתר שהוא בגדר ציון דרך לעיר של ברלין. באזור השער, ישנו גם אתר הזיכרון ליהודי אירופה שנרצחו בשואה, וגם כיכר "ז'נדרמנמרקט" המעוטרת במבנים וסמלים ארכיטקטוניים, כגון; כנסיות, קתדרלות ובניין הקונצרטים המקומי. ברחוב ירושלים, תוכלו לבקר באנדרטת שלוש המראות לזכר היהודיים שפעלו במקום, ואילו ברובע "שרלוטנבורג", תוכלו להיחשף אל העושר והשפע של מסחר וקניות, במרכז שנחשב כלב הפועם של ברלין.

הקדישו זמן למורשת היהודית

יומכם השלישי בעיר של ברלין ובמדינת גרמניה, תוכלו להקדיש אל המורשת היהודית, ממנה כבר קיבלתם טעימה עם ביקורים באנדרטת הספרייה או באתר הזיכרון הסמוך לשער ברנדבורג. פיתחו את היום עם ביקור במוזיאון היהודי, המתעד את חייהם ומורשתם של יהודי גרמניה, והמשיכו מן המוזיאון אל עבר בית הכנסת בעל כיפת הזהב, המעוצב בסטייל מורי ביזנטי. עלו לקברו של משה מנדלסון, בבית הקברות היהודי הישן, והמשיכו בסיורכם אל עבר "הבית החסר", מתחם מגורים בו שכנו משפחות יהודיות. במידה וכבר הגעתם לרוויה, המשיכו את טיולכם דרך ה"פוטסדאמרפלאץ" – מתחם אדיר עמוס לענפה בכל טוב. באזורו, נמצאים גם שרידיה של חומת ברלין המפורסמת, אשר כיום משמשת גם כאתר תיירותי וגם כקיר בו אמני גרפיטי יכולים לעשות יצירותיהם.

פנקו עצמכם במסע קניות או בחיי לילה זוהרים

במידה וסיימתם את יומכם בקניות, אין סיבה שלא תפתחו את יומכם החדש גם כן עם קניות. צאו לטייל ולרכוש, ב"פרידריכשטראסה", שדרת הקניות של ברלין, והמשיכו אל עבר שוק הפשפשים המקומי, או אל חנויות ייחודיות כמו ה"קאש", חנות וינטג' מגניבה לפריטי אופנה של יד שנייה. את הלילות שלכם בבירה הגרמנית, תוכלו להעביר בכל אחד מיני מאות של ברים, פאבים, מסעדות ומועדונים הפועלים באזור. ברלין ידועה כבירת חיי הלילה של אירופה, וככזו מציעה מבחר שופע של פעילויות ומקומות לבילוי. ברלין גם ידועה כמקום מרכזי בעבור קהילת הלהט"ב, וידוע כי ישנם אזורים שלמים ורובע המוקדש למועדונים וברים המשרתים בעיקר את פעילי קהילה זו.

לסיכום

אין ספק כי טיסה אל עבר הבירה הגרמנית, פותחת לכם חוויה בלתי נשכחת. שילוב אוטופי בין עבר לעתיד, הופכים את העיר של ברלין לקסומה וייחודית. שפע האתרים, מקומות הבילוי והאפשרויות שיש בפניכם במהלך טיולכם, הופכים כל חופשה לברלין למשהו אשר כל אדם צריך להיחשף אליו לפחות פעם אחת בחיים. אם גם אתם רוצים לצאת אל עבר נופש מהנה, חינוכי ומהפנט כאחד, אין ספק כי היעד של ברלין הוא זה אשר ימלא לכם את המטרה.

 

לחיפוש טיסות לברלין לחץ כאן!

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *